Instagram – sposób na dziennik żywieniowy?

instagram-11-700x393Wybiegłam kawalątek myślami. Gabinet dietetyka. Wchodzi klientka. Siada na wygodnym fotelu. Proponuję jej wodę. Zgadza się. Rozmawiamy. Robię mały dietetyczny coaching aż przechodzimy do jej dziennika żywieniowego. Dostaję plik kartek, na których wypełnione są pola w tabelce. Poszczególne posiłki, pory ich spożycia, sytość, miejsce spożycia, nastrój itd. A potem pytam „Jak Pani nazwała swój dziennik na instagramie?” I sprawdzam ten dziennik papierowy z tym dziennikiem z instagrama. Czy taka usługa by się przyjęła? Usługa kontroli na istagramowym dzienniku? Dietetyk komentowałby posiłki spożywane przez klientów? Ich wielkość, różnorodność? Doradzał co zmienić?

Jak wspomniałam. Wybiegłam myślami, ale czy takich internetowych dzienników nie jest tak naprawdę masę na instagramie? Co jest złego w tym by fotografować swoje posiłki i wrzucać w świat? A nóż kogoś zainspirujemy?

Jeśli należysz do osób, które zaczynają się odchudzać lub po prostu chcą dbać o linię, a jednocześnie mają problem z samokontrolą spróbuj fotografować wszystko co jesz każdego dnia. Nawet nie musisz nikomu i nigdzie tego udostępniać choć świat na pewno by się Tobą zainteresował. Fotografuj i szukaj punktów współnych, cech charakterystycznych. Z pewnością zauważysz po kilku tygodniach pewne prawidłowości: za dużo soków owocowych, za mało wody, za duże porcje, za mało owoców i warzyw, za często jedzone słodycze, pity alkohol itd.

Taki dziennik nie będzie remedium na każdy problem. Nie odzwierciedla przecież np. tego z czego zrobiony jest sos do makaronu czy ryżu, ale da ogólny pogląd. Ma to sens? Spóbujcie. A może powinnam posłużyć jako przykład i też wrzucać na instagrama WSZYSTKO CO JEM? Co myślicie? Chcielibyście to zobaczyć? A potem na blogu pojawiały by się przepisy lub jadłospisy z wyliczoną wartością odżywczą?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s